ZWYCIĘSKA PROFIDRAMA

10 maja 2013 r. wzięliśmy udział w konkursie „Profidrama” dla zespołów teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli samorządowych działających na terenie Kielc. Tematem była „Moda na życie bez uzależnień” i dlatego wystawiliśmy sparafrazowaną „Zemstę”.

W rolach głównych wystąpili Marek Mierzejewski jako Cześnik Raptusiewicz i Krzysztof Łoboziak jako Rejent Milczek. Skłóconych szlachciców dzielnie wspierał Dyndalski (Krzysztof Baran) i Śmigalski (Cezary Łakomiec). Na scenie nie mogło zabraknąć przezabawnego Papkina, którego znakomicie odegrał Piotr Wabik. Humorystyczne dialogi i radośni murarze  uzupełnili grupę, która sięgnęła po najwyższą nagrodę.  Zasłużone trofeum potwierdziło, że my też potrafimy się dobrze bawić nie zapominając przy tym o tak ważnym problemie  jakim są uzależnienia.

Należy dodać, że scenariusz tego „zwycięskiego przedsięwzięcia” stworzyła nieoceniona w tej kwestii p. E. Wesołowska, a w przygotowaniach jak zawsze asystowali jej p. M. Piecaba i p. K. Pióro.