Zlot Zielonych Patroli

28 maja 2014 r. odbył się Zlot Zielonych Patroli. Impreza składała się z dwóch części: rajdu pieszego i zlotu na terenie strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji na Stadionie Leśnym. 

W czasie rajdu patrolowicze segregowali śmieci do odpowiednich pojemników, sadzili w lesie sadzonki, budowali piramidę z butelek oraz rozpalali ognisko, by zagotować wodę na herbatę „ziołową”.  Na miejscu zlotu rozstawione były stanowiska wielu instytucji: kieleckiego Geoparku, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Ligi Ochrony Przyrody, Straży Miejskiej, PCK, Kieleckich Wodociągów, Miasteczko Gier, ścianka wspinaczkowa i oczywiście największa atrakcja strzelnica. Oprócz zabawy uczniowie mięli też możliwość zdobycia wiedzy na temat wody i przyrządów chemicznych, które wykorzystuje się przy jej badaniu. Na stanowisku kieleckich wodociągów członkowie patrolu uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych.

„Wisienką na torcie” okazał się pokaz brygady antyterrorystycznej, której głównym celem  był pościg samochodowy i ujęcie groźnego przestępcy. Po zakończonej akcji każdy zainteresowany mógł obejrzeć sprzęt, wykorzystany w czasie pokazu i porozmawiać z policjantami.

Zlot zakończył się podsumowaniem zdobytych punktów i wręczeniem dyplomów oraz nagród. Był okazją nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale również do pełniejszego zapoznania się z działalnością wielu instytucji.