Zajęcia w laboratorium Formastera

W dniu 12 kwietnia 2016 r. uczniowie Gimnazjum Nr 27 (pod opieką. E. Wesołowskiej) udali się do firmy Formaster.

Firma ta zajmuje się produkcją przepływowych ogrzewaczy wody oraz filtrów dzbankowych, które poprawiają jakość wody i usuwają z niej kamień oraz metale ciężkie.

Celem wyprawy uczniów było laboratorium, które przede wszystkim czuwa nad jakością produktu. Za pomocą specjalnego urządzenia sprawdzana jest tam  ilość węgla aktywowanego w produkowanych filtrach oraz wykonywane są analizy fizykochemiczne, mikrobiologiczne i organoleptyczne w zakresie badań laboratoryjnych wody uzyskanej po użyciu wkładów filtrujących. Ponadto laboratorium kontroluje również wody środowiskowe i przemysłowe oraz wykonuje badania fizykochemiczne oraz mikrobiologiczne wody pitnej i próbek środowiskowych na potrzeby własne, a także na zlecenia podmiotów zewnętrznych.

W czasie zajęć, w świetnie wyposażonym laboratorium, uczniowie mieli możliwość przeobrazić się w „małych chemików” 🙂 Mieli możliwość przeprowadzić test skuteczności dzbanków filtrujących wodę. Ponadto zapoznali się z nowym produktem, który zapewne będzie hitem, czyli butelką do filtrowania wody.

Bardzo dziękujemy Firmie Formaster za możliwość odwiedzenia laboratorium, a p. Karolinie Wiater za doskonale przeprowadzone zajęcia, które nie tylko były dla uczniów doskonałą zabawą, ale i nauką!!!