Zagrali w tenisa

MOW w Kielcach zwyciężył w Eliminacjach Regionu V do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w tenisie stołowym, które odbyły się we wtorek, 29 marca w MOW w Podzamczu. Patronat nad imprezą objął starosta kielecki – Zdzisław Wrzałka.

Celem konkursu było wyłonienie finalistów XXVI Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w tenisie stołowym, a ponadto popularyzacja tej dyscypliny wśród wychowanków oraz integracja naszych podopiecznych – mówił Bogdan Kalwat, dyrektor MOW w Podzamczu.

W rozgrywkach uczestniczyło 7 spośród 8 placówek wychowawczych mających prawo startu w eliminacjach. W sumie, w turnieju uczestniczyło 28 zawodników.

Pierwsze miejsce drużynowo zajął Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach, a dalej w kolejności:
2. MOS Herby,
3. MOW Podzamcze,
4. MOW Rusinów Konecki,
5. MOW Rembów,
6. MOW Kolonia Szczerbaka,
7. MOW Krzepice.

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach, które zawodnikom wręczył wicestarosta kielecki – Zenon Janus.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju, zwłaszcza zwycięzcom. Pozostałe drużyny, mam nadzieję, nie ustaną w treningach, aby za rok poprawić swój wynik – mówił wicestarosta Janus podczas uroczystości wręczania nagród.

Organizatorzy turnieju podkreślają, że tego typu rozgrywki mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój młodych ludzi.

– Sport to jedna z najlepszych form oddziaływania na młodego człowieka w procesie resocjalizacji
– podkreślił Bogdan Kalwat.

Gościem finału mistrzostw była kurator oświaty – Małgorzata Muzoł.

30 marca 2011 r.

Źródło: http://www.powiat.kielce.pl/strona-glowna/3580-zagrali-w-tenisa.html