Z życzeniami u Prezydenta

Ale ten czas szybko leci! Już 20 marca 2012 r. Pogada naprawdę piękna – w sam raz, by przywitać wiosnę, choć to dopiero jutro się z nią spotkamy. A dziś jesteśmy umówieni na spotkanie z Panem wiceprezydentem Czesławem Gruszewskim. Mimo, iż do świąt Wielkiej Nocy mamy jeszcze trochę czasu, to biorąc pod uwagę napięty harmonogram prac wiceprezydenta, zdecydowaliśmy się właśnie dziś złożyć życzenia świąteczne – Temu niestrudzonemu miłośnikowi przyrody i przyjacielowi naszego ośrodka.

W związku z tym kilku najbardziej aktywnych uczestników Zielonego Patrolu, wraz z opiekunami i dyrektorami placówki, udało się do Urzędu Miasta, by zadośćuczynić Wielkanocnej tradycji niesienia miłości i dobrej nowiny innym. Zatem z przygotowanymi wcześniej kartkami świątecznymi i pisankami oraz gorącymi życzeniami wypływającymi głęboko z serca dotarliśmy na spotkanie z Panem Gruszewskim.

Powaga i rozmiar Urzędu dostarczały nam dodatkowych emocji, ale radosne usposobienie wiceprezydenta, Jego poczucie humoru i uśmiech na twarzy sprawiały, że napięcie błyskawicznie opadło! Zatem pełni energii złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane prace. Następnie wszyscy usiedliśmy przy owalnym stole i każdy z nas mógł opowiedzieć o sobie i znanych mu zwyczajach Wielkanocnych. Dotyczyło to również samego wiceprezydenta, który opowiadał różne historie tak ciekawie i z takim zaangażowaniem, że każdy z nas chciałby choć w niewielkiej części przeżyć część tego, co mówił.

W końcu wszystko przed nami!!! Z nadzieją na lepsze jutro wróciliśmy do ośrodka!