Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

12 października 2014 r. wychowankowie MOW Kielce pod opieką p. E. Lisowskiej, p. R. Dudy i p. M. Gębskiego udali się do Warszawy. Ich głównym celem było na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Po dotarciu na miejsce mieli możliwość zobaczyć główne elementy wystawy, którymi są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Przeszli wytyczoną trasą przedstawiającą chronologię wydarzeń i prowadzącą przez poszczególne sale tematyczne. Na parterze zapoznali się z czasem okupacji i samym wybuchem Powstania. Na drugim poziomie ekspozycji  zobaczyli kolekcję powstańczych opasek a na antresoli życie codzienne w powstańczej Warszawie.

Na trasie zwiedzania najbardziej spodobała się wychowankom aranżacja kanału. Ponadto zobaczyli ekspozycję pokazującą upadek Powstania i następujące po nim wydarzenia – powstanie i działalność PKWN, decyzje Wielkiej Trójki, kapitulację oraz exodus ludności Warszawy.

Wychowankowie mogli się przekonać, w jak szczególny sposób ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem oraz jak aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość 1944 roku.

Po silnym „uderzeniu” jakim było zwiedzanie muzeum, wychowankowie jako zagorzali kibice i „wybitni sportowcy” musieli udać się…w okolice Stadionu Narodowego 😉

A potem jeszcze udali się na Starówkę i pod Pałac Prezydencki…