Turniej w tenisa rozstrzygnięty

I Wojewódzki Turniej Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii w Tenisie Stołowym odbył się w sobotę, 19 lutego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu (gmina Chęciny). 

Patronat nad imprezą objął starosta kielecki –  Zdzisław Wrzałka.

W zawodach uczestniczyły cztery placówki wychowawcze i socjoterapii z województwa świętokrzyskiego (MOW Kielce, MOW Rembów, MOS Skarżysko –Kamienna oraz gospodarze imprezy – MOW Podzamcze). W sumie w turnieju wystapiło 12 zawodników.

Uczestniczący w spotkaniu wicestarosta kielecki Zenon Janus nie krył zadowolenia z inicjatywy zorganizowania zawodów.
Sport to bardzo dobra forma oddziaływania na młodego człowieka w procesie resocjalizacji. Udział w zawodach wskazuje możliwości spędzania wolnego czasu, wprowadza zdrową rywalizację i rozwija sprawność fizyczną mlodzieży – mówił wicestarosta Zenon Janus

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. W kategorii drużynowej wszystkie ośrodki otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Dzięki sportowi młodzież ma okazję rozwijać swoje zainteresowania, aktywnie spędzić wolny czas i promować zdrowy styl życia. Mamy nadzieję, że turniej stanie się imprezą cyklicznąpowiedział odpowiedzialny za organizację zawodów nauczyciel wychowania fizycznego z MOW w Podzamczu – Andrzej Biernat.

Laureaci zawodów:

I. Drużynowo
1.   MOW w Kielcach
2.   MOS Skarżysko – Kamienna
3.    MOW Podzamcze
4.    MOW Rembów

II. Indywidualnie:
1.  Mateusz Skotnicki – MOW Podzamcze
2.  Łukasz Sawczuk – MOW Kielce
3.  Damian Śpiewak – MOW Kielce

20 lutego 2012 r.

Źródło: http://www.powiat.kielce.pl/strona-glowna/3446-turniej-w-tenisa-rozstrzygniety.html