STOP NAŁOGOM – WYBIERAM WOLNOŚĆ

Konkurs pt.  „Stop nałogom – wybieram wolność” skierowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli przygotować krótki spot promujący życie bez nałogów. Akcja została zorganizowana przez Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach, zaś jej partnerami byli: Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach oraz oczywiście – Komenda Straży Miejskiej w Kielcach.

Uroczysty Finał Konkursu odbył się w poniedziałek 20 czerwca 2016 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Podczas Finału, na którym pojawiło się wielu ważnych gości takich, jak przedstawiciele wojewody świętokrzyskiego, prezydent miasta Kielce Pan Andrzej Sygut, czy wicekurator oświaty Pani Renata Rabczyńska, atrakcyjne nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy akcji. Najcenniejsze upominki w postaci min. sprzętu elektronicznego powędrowały do laureatów, którzy zajęli miejsca na podium w podziale na II kategorie konkursowe.

W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajął Michał Buczyński z Gimnazjum nr 27 w Kielcach za film „Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą”.

http://kielce.tvp.pl/25853345/nalogi-odbieraja-nadzieje
http://em.kielce.pl/informacje/konkurs-stop-nalogom-wybieram-wolnosc-rozstrzygniety-em