Rajd przyrodniczy

6 września 2013 r. wychowankowie MOW Kielce pod opieką p. E. Lisowskiej – Słoń i p. M. Piecaby udali się na rajd czerwonym szlakiem. A oto ich relacja:

„I po wakacjach 🙁  Niestety czas wrócić do Ośrodka! Cóż poradzić – „ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz” 🙂 Jednak 6 września 2013 r. uśmiechnęło się do nas szczęście i mogliśmy jeszcze przez chwilę poczuć się jak na wakacjach! Wybraliśmy się bowiem na rajd pieszy do miejscowości Chęciny.

Po drodze moc atrakcji w postaci obcowania z naturą – naprawdę piękne tereny. Pogoda, jakby ktoś ją zamówił specjalnie dla nas – wakacje wróciły!!! Humory więc dopisywały, zebrało nas na wspomnienia chwil, które spędziliśmy poza Ośrodkiem. Każdy z nas opowiadał ciekawe historie i nawet nie spostrzegliśmy się jak czas nam szybko mijał. Jedynie bolące nogi dawały trochę znać, że przeszliśmy trasę o długości 16 kilometrów! To było coś! Wspaniałe lasy, pagórki, góry skały, po których chętnie wspinaliśmy się o oczywiście fascynująca Jaskinia Raj – taki rajd to prawdziwy RAJ! Szkoda, że musieliśmy wracać do Ośrodka – nie mielibyśmy nic przeciwko takiemu spędzaniu czasu. Kto wie może kiedyś zobaczymy się na szlaku?!”