Piłkarze na medal

Miło nam donieść, że nasi chłopcy reprezentujący nasz ośrodek na Mistrzostwach Polski w Halowej Piłce Nożnej w Babimoście zdobyli brązowe medale. Trzecie miejsce wśród tak wielu ośrodków z całej Polski to niewątpliwie duży sukces. Oprócz tego wychowanek Damian Śpiewak zdobył tytuł króla strzelców (osiem bramek w mistrzostwach.

Nasza drużyna występowała w następującym składzie : Krzysztof Tomecki, Mateusz Cieślik,Sebastian Zimoląg, Damian Śpiewak, Patryk Berdowski, Adrian Górecki, Dominik Bojarzyński oraz ich opiekunowie Robert Duda i Jacek Binkowski.

Przypomnijmy, że do finału w Babimście awansowały tylko cztery zespoły z całego kraju w tym MOW Kielce (trzeci raz z rzędu), oraz gospodarze turnieju i mistrz Polski-MOW Włocławek. Razem sześć najlepszych zespołów.

Nasza drużyna w drodze do medalu uległa jedynie mistrzowi MOW Renice 0:3, zremisowała z MOW Łobżenica 2:2 i MOW Nysa 0:0, zwyciężyła z MOW Babimost 7:1 i MOW Włocławek 3:1.

Klasyfikacja ogólna Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

1 MOW Renice  12 pkt

2 MOW Włocławek 10 pkt

3 MOW Kielce 8 pkt

4 MOW Łobżenica 6 pkt

5 MOW Nysa 4 pkt

6 MOW Babimost 1 pkt

To już trzeci medal MOW Kielce w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej. Pierwszy medal srebrny zdobyty w Puławach w 2009r. Drugi medal brązowy zdobyty w Babimoście w 2012 r. Trzeci medal brązowym właśnie teraz w Babimoście 2013 r.

Miejmy nadzieję, że te sukcesy dadzą młodym sportowcom nowy bodziec do dalszej ciężkiej pracy i podnoszenia własnych umiejętności.