Piknik Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska” pod hasłem „Zdrowe i bezpieczne wakacje w lesie”

W ramach edukacji ekologicznej przy siedzibie Nadleśnictwa Kielce i Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych odbył się w dniu 29 maja 2014 r. Piknik Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska” pod hasłem „Zdrowe i bezpieczne wakacje w lesie”. Głównymi organizatorami imprezy byli: Nadleśnictwo Kielce, Daleszyce, Łagów, Zagnańsk, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna oraz Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Ponadto w imprezie uczestniczyły instytucje i organizacje: Liga Ochrony Przyrody w Kielcach,  Oddział Edukacji i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Straż Miejska, Komenda Miejska Straży Pożarnej,  Zagroda Edukacyjna „Ostoja Dworska” oraz Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku.

W imprezie wzięło udział blisko 900 uczniów ze szkół podstawowych z Kielc i okolic. Zaś celem przedsięwzięcia było kształtowanie proekologicznych postaw dzieci, popularyzacja idei ochrony przyrody i środowiska, zapoznanie uczniów z zagadnieniami dotyczącymi ekosystemu leśnego i zasadami  zachowania w lesie, przybliżenie pracy leśnika oraz zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa w czasie wycieczek wakacyjnych.

Podczas zwiedzania punktów dydaktycznych uczniowie uczestniczyli w licznych  konkursach, grach  i zabawach związanych z tematyką przyrodniczo- leśną.

 Członkowie Zielonych Patroli nr 3 i 4  z Gimnazjum Nr 27 po raz kolejny pełnili rolę ,,STRAŻY PIKNIKOWEJ” za co otrzymali podziękowanie.