Osiągnięcia artystyczne Lata 2014-2015

KONKURS STRAŻY MIEJSKIEJ NA SPOT REKLAMOWY

Uroczyste podsumowanie konkursu na „Scenariusz Spotu Reklamowego promującego sprzątanie zanieczyszczeń po psach”, odbyło się 27 kwietnia 2015 r. w Sali Ślubów UM Kielce.

W konkursie zorganizowany przez Komendę Straży Miejskiej w Kielcach, we współpracy z Wydziałem Środowiska UM Kielce, wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych mieszczących się w Kielcach. Na konkurs wpłynęło 12 spotów reklamowych promujących sprzątanie po psach.

Tym bardziej miło zakomunikować, że wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Gimnazjum Nr 27. Bartłomiej Małgorzaciak, Kamil Szczałuba, Artur Zawalniuk i Brajan Kupis wywalczyli I miejsce, a Kamil Burman, Daniel Szwapczyński i Adrian Czubek otrzymali wyróżnienie. Placówkę reprezentowali również Damian Ciołek i Dominik Czerw, którzy zostali obdarowani upominkami i dyplomami za udział w konkursie (opiekunowie – p. E. Wesołowska i p. K. Pióro z ogromną pomocą p. M. Piecaby, p. K. Wojtkowiaka i p. J. Młodawskiej z suczką Korą).

http://www.strazmiejska.kielce.pl/index.php/patrol-szkolny/konkursy-festyny/259-final-konkursu-na-spot-reklamowy

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI

20 maja 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  „…niekoniecznie do szuflady…” zorganizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Ottona Lipkowskiego w Krupskim Młynie.

Szymon Dobosz, Szymon Białek, Robert Hamernik oraz Damian Ciołek zainspirowani budzącą się do życia wiosną stworzyli utwory poetyckie podkreślające ich wrażliwość na piękno otaczającego świata, jak również wiersze zawierające przemyślenia dotyczące ich przyszłego życia.

Do konkursu przystąpiło 50 uczestników z 12 placówek resocjalizacyjnych. A wychowanek MOW Kielce Robert Hamernik otrzymał za swój wiersz pt. „Hamer” II miejsce (opiekun – p. E. Wesołowska).

http://www.mowkrupskimlyn.pl/ogolnopolski-konkurs-poetycki-mow-on-line/374-2015-07-09-06-41-34.html

http://www.mowkrupskimlyn.pl/ogolnopolski-konkurs-poetycki-mow-on-line/375-nagrodzone-prace.html