Niezapomniana projekcja filmowa

10 listopada 2014 r. wychowankowie MOW Kielce mieli ogromną przyjemność oglądać najbardziej wyczekiwany film tego roku – „Miasto 44”, w reżyserii Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”. Na zrealizowaną z rozmachem uniwersalną opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, udali się po opieką p. E. Lisowskiej i p. M. Piecaby do kina Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

„Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Chłopcy z zainteresowaniem oglądali opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to byli pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyli tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim.

Trzeba przyznać, że film „ Miasto 44” wywarł ogromne wrażenie na wychowankach MOW Kielce.