Mikołajki w Domu Dziecka

Tradycją stało się już, by z okazji Mikołajek „wpaść” z wizytą do Domu Dziecka przy ulicy Toporowskiego w Kielcach. Nie mogło nas tam zabraknąć również i w tym roku. Dlatego też 12 grudnia 2013 r. sześciu wychowanków reprezentowało cały ośrodek niosąc prezenty mieszkańcom zaprzyjaźnionej placówki.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

To właśnie takie motto przyświecało całej akcji. Byliśmy naprawdę dumni z naszych kolegów, którzy podzielili się często ostatnimi pieniędzmi, by uszczęśliwić bardziej potrzebujących! Oczywiście pracownicy MOW Kielce, również nie poskąpili  grosza!

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez gospodarzy a po rozdaniu prezentów udaliśmy się na zwiedzanie pomieszczeń. Pokoje podopiecznych naprawdę przytulne. Z rozmów dowiedzieliśmy się jakie tam panują zwyczaje oraz poznaliśmy umiejętności różnych dzieci. I tak jeden z chłopców zagrał nam na organach, zaś dziewczynka ograła nas koncertowo w warcaby. Jak na okres przedświąteczny nie obyło się bez kolędy.

Oprócz słodyczy w paczkach przynieśliśmy ze sobą radość i dobre słowa, które będąc dzielone, mnożą się! Do zobaczenia w przyszłym roku.

Ho! Ho! Ho!