JESIENNY PIKNIK W NADLEŚNICTWIE

W ramach edukacji ekologicznej 27 września 2012 r. 10 patrolowiczów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, pod opieką p. E. Wesołowskiej, p. G. Kotwy i p. M. Piecaby, wzięło udział w Festynie Ekologicznym pt.: Jesienny Festyn Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska”. Festyn odbywał się przy siedzibie Nadleśnictwa Kielce i Zespołu Parków Krajobrazowych. Ich zadaniem była pomoc i opieka nad przybyłymi uczestnikami a było nad kim, bowiem w imprezie wzięło udział blisko 800 uczniów z 13 szkół podstawowych z terenu miasta Kielce i okolic.

Leśnicy i współorganizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na każdym stoisku edukacyjnym dzieci mogły dowiedzieć się jak należy chronić środowisko, jak bezpiecznie poruszać się w lesie, co lubią, a czego nie lubią zwierzęta i rośliny.

Można było zagrać w wielkie gry planszowe, wcielić się w muchę i próbować przemknąć niepostrzeżenie pod pajęczyną. Pracownicy Muzeum Zabawek i Zabawy uczyli chodzenia na szczudłach i gry w chodnikowe warcaby.

Na klasy, które zebrały najwięcej elektrośmieci czekały książki o tematyce ekologicznej i inne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Kielcach.

Nasi wychowankowie mięli okazję nie tylko skorzystać z zaproponowanych atrakcji, ale przede wszystkim sprawdzili, jak to jest „stać po drugiej stronie biurka”.