HIT

20 października 2012 r. wzięliśmy udział w Grze Miejskiej ” Historia i Tradycje Kielc” – imprezie inaugurującej V edycję konkursu Zielony Patrol. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy nie tylko poznawali piękno przyrodnicze i historyczne regionu, ale również dobrze się bawili. A zabawy było co nie miara. Przede wszystkim mieliśmy do wykonania 5 poważnych zadań. Zaczęliśmy od gotowania. W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego pod okiem zawodowców w naszych garczkach zawrzało a po sali rozniósł się zapach przepysznego żurku. Tak można zaczynać. Najedzeni ze wzmożoną siłą ruszyliśmy do dalszych zadań.  Kolejne miejsce to Ośrodek Myśli Patriotycznej.

W odnowionych pomieszczeniach dawnego więzienia obejrzeliśmy ekspozycje, a następnie w piwnicach budynku zobaczyliśmy dawne więzienne karcery i wysłuchaliśmy historii między innymi Wojtka Szczepaniaka. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania, które miały sprawdzić co zapamiętaliśmy ruszyliśmy na kielecki Rynek. Tu należało 1 ołówek wymienić na inne gadżety. Nawet nieźle nam poszło. Spacerujących kielczan i okolicznych sprzedawców udało nam się namówić na zamianę ołówka między innymi na: szczoteczkę do zębów, turecką czapeczką, długopisy, itp. Następnie zawędrowaliśmy do lutnika, gdzie naszym zadaniem było jak najszybsze rozbicie namiotu.

Ostatnim punktem na naszej mapce było II LO im. J. Śniadeckiego. W jednej z sal czekał na nas wzruszający film pt. „Cyrk Motyli”. Jego bohater Will, człowiek bez kończyn dzięki właścicielowi  cyrku przeszedł wewnętrzną transformację. Dyrektor Cyrku Motyli  wierzył w Willego bowiem widział w nim wyjątkowego człowieka. Zainspirował go a nawet sprowokował pokazując mu jego własny sposób myślenia. Opowiedział mu historie innych, którzy również kiedyś w siebie nie wierzyli. Jego motto brzmiało: „Im cięższa jest walka tym większe zwycięstwo”. To dodało Willowi siły i nadzieję w możliwość zmiany.  Po obejrzeniu filmu rozgorzała dyskusja, która również była zadaniem punktowanym.

Oprócz 5 zadań podstawowych mieliśmy również do wykonania 50 fotografii, przedstawiających różne obiekty, między innymi: parasol, biedronkę, tęczę, zakochanych, staruszka w kapeluszu, płonącą zapałkę, pomoc drugiej osobie…

Nie stanęliśmy tym razem na podium, ale i tak uważamy, że to była wspaniała zabawa!

Opiekę nad uczniami sprawowali p. K. Pióro, p. E. Wesołowska i p. G. Kotwa.