Gra Miejska „HIT”

5 grudnia 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 27 (przedstawiciele Zielonego Patrolu nr 2 i 7) wraz z opiekunami p. K. Pióro, p. R. Piotrowiczem i p. P. Polakiem, wzięli udział w grze miejskiej „HIT” – Historia i Tradycja Kielc, zorganizowanym przez Hufiec ZHP Kielce – Miasto oraz Wydział Środowiska UM Kielce.

Głównym celem gry było rozbudzenie w uczestnikach lokalnego patriotyzmu oraz szacunku dla znajdujących się na terenie miasta miejsc pamięci narodowej. Ponadto zapoznanie i uwrażliwienie na piękno przyrody oraz bogactwo historyczne regionu.

Do wykonania było wiele zadań z różnych dziedzin, rozrzuconych po całym mieście. Zadaniem uczestników było zebranie jak największej ilości punktów z czterech kategorii (historycznej, o tradycji Kielc, przyrodniczej i mikołajkowej).

Uczniowie przyozdobieni w mikołajkowe akcesoria (czapeczki lub reniferowe poroża 🙂 ) musieli wykazać się dużymi zdolnościami taktycznymi, ponieważ punkty kontrolne rozłożone były w różnych częściach miasta.  W tym roku mieli możliwość posługiwania się  aplikacją w telefonie, która pełniła jednocześnie funkcję mapy i karty patrolu dla uczestników. Tego słonecznego dnia przydała się również spora dawka kreatywności i pomysłowości potrzebnej do rozwiązywaniem zadań logicznych. Uczniowie bez większych problemów zmierzyli głębokość studni, „wyrecytowali część książki telefonicznej”, stworzyli i zaśpiewali, a właściwie „wyrapowali” piosenkę o Kielcach, a nawet „zatrzymali czas”…

Trzeba przyznać, że pogoda sprzyjała dobrej zabawie. W nagrodę za udział i „wytrwałość” patrolowicze otrzymali karnety do kręgielni 🙂