Osiągnięcia artystyczne Lata 2012-2013

VI PIKNIK EUROPEJSKI

27 października 2012 r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Skarżysku – Kamiennej odbył się VI Piknik Europejski pod hasłem „SOS dla Bezpieczeństwa”. Wzięło w nim udział 7 placówek resocjalizacyjnych z regionu świętokrzyskiego. Każda placówka zaprezentowała wylosowane wcześniej państwo Unii Europejskiej.

Nasza drużyna (pod opieką p. E. Wesołowskiej, p. M. Peterko-Wawszczyk i p. M. Piecaby) w konkursie reprezentowała Litwę i  wystąpiła  w składzie: M. Cieślik, S. Cerekwicki, P. Wabik, C. Łakomiec i M. Śliwa. W finale po zaciętej walce zajęła  zasłużone II miejsce.

KONKURS – „RADA NA ODPADA”

18 lutego 2013 r. został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny ogłoszony przez Straż Miejską w Kielcach. Celem konkursu było zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, kształtowanie ich poczucia odpowiedzialności za otoczenie oraz propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów.

W kategorii „gimnazjum” wzięło udział dwóch uczniów Gimnazjum nr 27, którzy wykonali komiks ekologiczny pod opieką p. K. Pióro i p. E. Wesołowskiej. I obaj zostali nagrodzeni. Piotr Wabik zajął II miejsce, a Tomasz Niewiadomski otrzymał wyróżnienie.

KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 15 marca 2013 r. w Urzędzie Miasta w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie etapu miejskiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!” Komisja konkursowa wyłoniła po 3 najlepsze prace z każdej grupy, które zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich. Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii gimnazja zajął wychowanek MOW Kielce – Krzysztof Łoboziak, który wykonał pracę plastyczną pod kierunkiem p. B. Chowaniec.

PRZEGLĄD  MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

10 maja 2013 r. w DK Białogon odbył się przygotowany przez Straż Miejską i UM Miasta Kielce konkurs „Profidrama” dla zespołów teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli samorządowych działających na terenie Kielc. Tematem była „Moda na życie bez uzależnień”. Uczniowie pod kierunkiem p. E. Wesołowskiej, p. K. Pióro i p. M. Piecaby wystawili „Ekologiczną  Zemstę” i zwyciężyli w grupie szkół gimnazjalnych.

KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 18 przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Kielcach ogłosił w marcu konkurs literacko – plastyczny pt. „Zdrowe środowisko to zdrowy człowiek”.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże.  Tym bardziej  cieszy fakt, że wśród  nagrodzonych  znalazły się dwie osoby z naszego gimnazjum. M. Mierzejewski zajął II miejsce (opiekun – p. E. Wesołowska), a C. Łakomiec otrzymał wyróżnienie (opiekun – p.B. Chowaniec).

REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIĘTOKRZYSKIE … JAKIE CUDNE”

16 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Świętokrzyskie … jakie cudne” organizowanego przez MOW Podzamcze. Po krótkim programie artystycznym nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nasi koledzy (pod opieką p. B. Chowaniec), co stało się już tradycją, sięgnęli po najwyższe laury. K. Kibiłko zajął I, a K. Kaleta –  III miejsce.