Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 6 grudnia 2013 r. Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach rozbrzmiewał kolędami.  Wprawdzie do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, ale jak to na Świętego Mikołaja przystało odwiedził on pensjonariuszy z workiem i prezentów i niespodzianką w postaci Jasełek wystawionych przez wychowanków MOW Kielce. 

Jak co roku nasze przedstawienie to historia świętej rodziny przeplatana humorystycznymi scenkami.  Dlatego też  w kaplicy obok Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów i trzech Króli nie zabrakło „trójcy z piekła rodem”. Lucyfer, Boruta i Rokita rękami Heroda robili wszystko, by nie dopuścić do rozgrywających się wydarzeń.  Niestety ich plany nie powiodły się i jak wiadomo wszystko dobrze się skończyło, ku uciesze zgromadzonej widowni. 

Gromkie brawa popłynęły ku artystom, którzy w podzięce otrzymali od Mikołaja paczki. Oczywiście prezentów nie zabrakło dla pozostałych uczestników spotkania. Za odśpiewaną kolędę Mikołaj obdarował także Księdza oraz naszych opiekunów. W rolę Świętego wcielili się przedstawiciele Straży Miejskiej, którymi komenderowała bardzo przez nas lubiana Pani Iza Wierzba. To dzięki niej mogliśmy swoim występem bawić pensjonariuszy i pracowników DPS w Kielcach.